ساعت ها

معرفی فیلم

“ساعت ها” زندگی سه زن در زمان های مختلف را به تصویر می کشد. حلقه ارتباطی زندگی و داستان این سه نفر رمان خانم دالووی نوشته “ویرجینیا ولف” نویسنده بریتانیایی است. تاثیر رمان بر روی زندگی ولف و خوانندگانش در فیلم و روحیه منتج از این تاثر، نقطه اشتراک ویژگی های شخصیت های اصلی این سه داستان کاملا مستقل از هم می باشد.

انتخاب درست بازیگران، شرکت بازیگران مطرح و حرفه ای در نقش های فرعی و توان بالای بازیگران در اجرای نقش هایشان نکته قوت فیلم است. تدوین فیلم، شاهکار است. آنچنان دقیق و زیبا و با کات‌های به هنگام که به شدت بازی‌ها و کارگردانی قوی را تقویت می‌کند.

موسیقی فیلم بسیار عالی و روانشناسانه توسط فیلیپ گلاس ساخته شده و در روند تاثیرگذاری فیلم بسیار موفق عمل کرده. تمام این عوامل دست به دست هم می‌دهد تا یکی از بهترین‌های دوران زندگیتان را شاهد باشید.

ساعت ها

  • کارگردان: استیون دالدری
  • فیلمنامه: مایکل کانینگهام
  • تهیه‌کننده: مارک هوفام
  • انتشار: دسامبر ۲۰۱۷
  • ستارگان: نیکول کیدمن، جولین مور ، مریل استریپ و اد هریس

 

خلاصه داستان

این فیلم روایتگر یک روز از زندگی سه زن در سه مکان مختلف و در سه زمان مختلف است. ویرجینیا وولف نویسنده در سال ۱۹۲۳ در حال نگارش رمان خانم دالووی، لورا براون زنی خانه دار در سال ۱۹۵۱ در حال خواندن رمان «خانم دالووی» و کلاریسا واگان زنی همجنس گرا در سال ۲۰۰۱ که به مانند «خانم دالووی» قرار است ترتیب یک مهمانی را بدهد.

درباره کارگردان

استیون دیوید دالدری (Stephen David Daldry) متولد سال ۱۹۶۱ ، کارگردان انگلیسی تئاتر و سینما و تهیه‌کننده فیلم است. او برنده جایزه‌های مختلف سینمایی از جمله گلدن گلوب و بفتا است و تاکنون سه بار نامزد جایزه اسکار شده است. دالدری با کارگردانی فیلم ساعت‌ها (نامزد ۹ جایزه اسکار) در سال ۲۰۰۲، به شهرت زیادی رسید.

گردآوری: مجله اینترنتی نت سام