یوگا بوک گجتی هیجان انگیز برای طراحان

محصول جدید کمپانی چینی لنوو «Yoga Book» است که شاید بتوان آن را متفاوت ترین محصولی نامید که در بازار تبلت یا لپ تاپ معرفی شده است. دستگاهی که ماهیت یک تبلت را دارد، اما با اتصال کیبرد به آن به لپ تاپ هم تبدیل می شود.

البته متفاوت بودن “یوگا بوک” ارتباطی با نمایشگر یا سخت افزار نهان آن ندارد بلکه کاملا در مورد کیبورد آن صحبت می کنیم. در واقع قسمت پایینی این دستگاه یک کیبرد معمولی با دکمه های فیزیکی نیست، بلکه یک کیبرد لمسی است که به دفترچه یادداشت هم تبدیل می شود، یعنی شما هر چیزی روی این کیبرد لمسی بکشید روی صفحه نمایش پدیدار می شود. این دستگاه یک نوآوری به حساب می آید و تاکنون مانند این دستگاه توسط هیچ کمپانی معرفی نشده بود.

Yoga Book یک دستگاه بسیار باریک، جم و جور و سبک می باشد. طراحی مهندسی این دستگاه را، در نوع خودش می توان یک شاهکار دانست.

اولین چیزی که این در این دستگاه نظر ما را جلب کرده طراحی مهندسی آن می باشد. طراحی Yoga Book طوری است که قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه را دارد و شما در هر حالتی می توانید از این دستگاه چه به عنوان تبلت و چه به عنوان لپتاپ استفاده کنید. صفحه نمایش دستگاه ۱۰٫۱ اینچ است اما با وجود کوچک بودن، سخت افزار خوبی درون آن قرار گرفته است.

عملکرد قلم دستگاه بدون نقص می باشد و عملکردی چندگانه دارد. عملکرد ساده قلم که در دیوایس های قبلی هم مشاهده کرده ایم، اجازه می دهد تا مستقیما روی صفحه نمایش دستگاه با ۲۰۴۸ سطح فشار مختلف و ۱۰۰ درجه زاویه مختلف توسط قلم چیزی بنویسید یا نقاشی کنید.

ویژگی دیگر این قلم که کمی خاص تر می باشد این است که می توان از آن به عنوان یک خودکار استفاده کرد اما خودکاری هوشمند. صفحه کیبرد این دستگاه به اندازه یک کاغذ A5 می باشد. کافیست یک کاغذ A5 را روی کیبرد دستگاه قرار دهید و با قلم دستگاه به عنوان خودکار روی ورق طراحی کنید. نکته جالب اینجاست که نوشته ها و طراحی که روی کاغذ انجام داده اید روی صفحه نمایش نیز نمایان می شود.

این لپ تاپ به شما اجازه می دهد تا یک دفترچه یادداشت دیجیتالی را همیشه همراه خود داشته باشید. همه این ویژگی ها عملکردی رضایت بخش دارند و Yoga Book را تبدیل به یک دستگاه خاص کرده است. قطعا Yoga Book دستگاهی نخواهد بود که مورد استقبال همه طرفداران تکنولوژی قرار بگیر و تنها افراد خاصی این دستگاه را خریداری خواهند کرد، شاید کسانی که علاقه به طراحی دارند یا بیزینس من هایی که مایلند یک دفترچه یادداشت دیجیتالی همراه خود داشته باشند.