قهوه سرد آقای نویسنده

رمان «قهوه‌ی سرد آقای نویسنده» دومین اثر این نویسنده است و چاپ نخست آن در همان مراسم رونمایی به اتمام رسید. این کتاب ماجرای یک نویسنده به نام آرمان روزبه و یک دختر روزنامه نگار است. کتاب با یک خاطره از دروان کودکی آرمان شروع می شود. خاطره ای که در ادامه اساس اتفاقات بعدی کتاب است. ماجرا از این قرار است که آرمان در کودکی عاشق دختری می شود که ۱۵ سال از خودش بزرگتر است و برای تمرین پیانو به خانه پیرزن همسایه می آید. آرمان که عاشق رفت و آمد این دختر برای یادگیری پیانو است. اما پیرزنی که به این دختر پیانو آموزش می دهد یک آهنگ بیشتر نمی داند و بنابراین آرمان تصمیم می گیرد نت های موسیقی آن ها را دست کاری کند تا آموزش پیانو مدت زمان بیشتری طول بکشد.

بخشی از کتاب:

«عاشق شدن مثل گوش دادن به صدای پیانو توی یه کافه ی شلوغ می مونه، اگه بخوای به اون صدای قشنگ گوش کنی باید چشم هات رو ببندی و از بقیه ی صداها بگذری و اون ها رو نشنوی، صدای خنده ها، گریه ها، به هم خوردن فنجون ها… تو واسه م اون صدای قشنگ بودی که من به خاطرش هیچ صدایی رو نشنیدم.»

  • نام کتاب: قهوه سرد آقای نویسنده
  • نام نویسنده: روزبه معین
  • انتشارات: نیماژ
  • نوبت چاپ: چاپ اول ۱۳۹۶
  • نوع کتاب: رمان ایرانی

درباره نویسنده

روزبه معین ، نویسنده ، رمان نویس، نمایش نامه نویس، و کارتونیست است. او فعالیت حرفه ای خود را با نوشتن نمایشنامه آغاز کرد و سپس به نوشتن رمان روی آورد. اولین رمان روزبه معین به نام « قهوه سرد آقای نویسنده » در اردیبهشت ۱۳۹۶ منتشر شد و در جشن امضای اول آن در کمتر از دو ساعت چاپ اول کتاب به اتمام رسید و در جشن امضای دوم، رمان معین رکورد دار صف خرید کتاب در ایران شد و مشتاقان قهوه سرد آقای نویسنده ۷ ساعت در انتظار خرید کتاب ماندند. همچنین رمان قهوه سرد آقای نویسنده در بیست روز اول چاپش به طور متوسط روزانه هزار جلد فروش داشت. روزبه معین پیش از این در سال ۱۳۹۴ یکی از نمایشنامه هایش را به چاپ رسانده بود.

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام