سپید دندان

«سپید دندان» یکی از کتاب‌های مشهور جک لندن است که اقتباس‌های هنری متعددی نیز از آن انجام شده است. این رمان نخست به صورت پاورقی در مجله آوتینگ در سال ۱۹۰۶ منتشر شد. داستان در جریان تب طلای کلوندایک رخ می‌دهد و جک لندن زندگی سگی را که خون گرگی دارد دنبال می‌کند. او در این رمان به مسائل اخلاقی و تقابل وحشی‌گری و تمدن انسانی می‌پردازد. این رمان مکمل دیگر رمان مشهور جک لندن به نام آوای وحش است.

بخشی از کتاب

“سگ‌ماهی خاکستری در انتهای ماه دسامبر همراه همسرش کلوکوچ و پسرش میتساه عازم سفری از طریق رودخانه یخ‌زده مکنزی شد. سورتمه بزرگی برای استفاده خود و همسرش آماده ساخت که سگهای بزرگ، آن را می‌کشیدند و سورتمه کوچکتری هم برای میتساه تهیه کرد و سگ‌های کوچک را به آن بست. سورتمه دوم، بیشتر شباهت به اسباب بازی داشت، ولی برای میتساه جوان که تازه قصد داشت جایی در دنیا بیابد، لذتبخش و عالی بود، به ویژه اینکه خودش مسؤولیت راندن سورتمه و هدایت سگ‌ها را بر عهده می‌گرفت.”

۵۳-book2

شناسنامه کتاب

  • نام کتاب: سپید دندان
  • نام نویسنده: جک لندن
  • مترجم: کیومرث پارسای
  • انتشارات: چلچله
  • نوبت چاپ: چاپ اول ۱۳۹۲
  • نوع کتاب: رمان خارجی

درباره نویسنده

جک لندن (Jack London) متولد ۱۲ ژانویه ۱۸۷۶ – درگذشته ۲۲ نوامبر ۱۹۱۶ نویسنده سوسیالیست آمریکایی بود. آثار او مانند آوای وحش و گرگ دریا با استقبال خوانندگان روبرو شد. او از نخستین نویسندگان آمریکا بود که از راه نوشتن به ثروت زیادی دست یافت. وی صحنه‌هایی که تصویر کرده را با چشم خود دیده و قهرمانان بیشتر داستانهایش کسانی هستند که با او معاشرت داشته‌اند. در نوشته‌های جک لندن تأثیر افکار «چارلز داروین»، «هربرت اسپنسر»، «کارل مارکس» و «فریدریش نیچه» آشکار است. این آثار که گاهی رنگ شدید ناتورالیستی به خود می‌گیرند غالباً تجزیه و تحلیل‌های بسیار دقیق اجتماعی می‌باشند.

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام