راز شوهر

تصور کنید همسرتان برای شما نامه ای نوشته است که پس از مرگش بخوانید. نامه ای که حاوی بزرگترین و تاریک ترین راز زندگیش است. رازی که نه تنها زندگی مشترک شما ، بلکه زندگی دیگران را نیز ویران خواهد کرد. حالا تصور کنید نامه را زمانی که همسرتان در قید حیات است بیابید. راز شوهر داستان انسانهایی است که دروغی ویرانگر را با خود حمل می کنند و در مسیر زندگی یاد این دروغ ها رهایشان نمی کند. در عین حال روایتگر زندگی افرادی است که حاضرند برای حفظ آرامش عزیزانشان همه زندگی خود را فدا کنند. وقتی سیسیلیا نامه ای خاک خورده را در اتاقک شیروانی خانه اش یافت اصلا به این فکر نمی کرد که این نامه زندگیش را دگرگون سازد. این باعث شد نه تنها وی شناخت بهتری نسبت به شوهرش پیدا کند بلکه خود واقعی وی را نیز آشکار نمود.

مطابق گفته میلی گیفن در روزنامه نیویورک تایمز ” لیان موریارتی در رمان راز شوهر شخصیتی جدید خلق کرد که دو راهیش همگان را متحیر می کند. تکان دهنده، پیچیده و تفکر برانگیز است و قطعا گروه های کتابخوان را بسیار جذب خواهد کرد. با خواندن این کتاب ضربه فنی خواهید شد!…  کتاب راز شوهر در سال ۲۰۱۳ منتشر شد و در لیست پرفروش ترین کتاب های آمازون و نیویروک تایمز قرار گرفت و به بسیاری از زبان های زنده دنیا نیز ترجمه شد.

بخشی از کتاب:

«سیسیلیا نامه جان پل را لای کتاب استر گذاشت و بصورت قلب شکل دختر شش ساله اش خیره شد. پولی از نظر ژنتیکی یک ناهنجاری مثبت محسوب می شد. جان پل خوش چهره بود و سیسیلیا هم در حد خودش جذاب بود. اما پولی کاملا متفاوت بود. دقیقا شبیه سفید برفی بود : موهای مشکی ، چشمان بسیار آبی و لب های قرمز، خیلی قرمز. همه فکر می کردند رژ لب زده است. خواهرانش با موهای بلوند و دماغ های کک و مکیشان از نظر والدینشان زیبا بودند اما این پولی بود که دائما در مراکز خرید سرها را به سمت خود بر می گرداند. آن روز مادر شوهر سیسیلیا گفته بود ” دیگه خیلی قشنگه ” و سیسلیا در عین حال که از دستش عصبانی شد حرفش را درک کرد. او چه کار باید می کرد تا به چیزی که هر زنی دنبالش بود برسد؟»

  • نام کتاب: راز شوهر
  • نام نویسنده: لیان موریارتی
  • نام مترجم: سحر حسابی
  • انتشارات: آموت
  • نوبت چاپ: چاپ سوم ۱۳۹۴
  • نوع کتاب: رمان خارجی

درباره نویسنده

لیان موریارتی متولد ۱۵ نوامبر ۱۹۶۶است . او اهل استرالیا می باشد که در کارنامه خود  کتاب های سه آرزو، واپسین سالگرد ، آنچه آلیس فراموش کرد ، داستان عشق خوابگر ، راز شوهر ، دروغ‌های کوچک بزرگ و  بی‌اندازه گناهکار را دارد.

گردآوری:مجله اینترنتی نت سام