تلفن: 33 96 97 66 (21 98+) - ایمیل: info [at] netsam.ir

ثبت دامنه

 

ثبت دامنه

دامنه (Domain) نام منحصر بفردی است که برای شناسایی یک سایت مورد استفاده قرار میگیرد. هر نام دامنه از دو قسمت اصلی نام و پسوند تشكیل شده است که با نقطه از یكدیگر جدا می شوند. قسمت نام که قسمت اصلی دامنه (دومین) می باشد می تواند نام موسسه و یا هر نام دلخواه دیگر باشد. قسمت دوم که پسوند دامنه می باشد را با توجه به نوع سایت می توان انتخاب نمود.

ثبت دامنه (Domain Registration) اولین قدم برای حضور در شبکه جهانی وب است. انتخاب نام دامنه حساسیت‌های خاص خود را نیز داراست. نام دامنه (دامین) اگر معنی‌دار، مرتبط و متناسب با کاربری وب سایت انتخاب شود، راحت‌تر به‌خاطر سپرده می‌شود و مراجعه دوباره به وب سایت را آسان تر می‌کند؛ بنابراین در انتخاب نام دامنه خود دقت‌کنید.

نام دامنه مورد نظر را به همراه پسوند دلخواه وارد کنید

مفهوم پسوند های مهم و پر استفاده

دامنه ها زیر نظر موسسه (ICANN) صادر می شوند اما پسوندهای گوناگون ممكن است ثبت کننده های (Registrar) گوناگون داشته باشند كه به عنوان نماینده عمل می نمایند. انتخاب پسوند برای یك دامین اجباری است. پسوند را می توان با توجه به نوع یا محل فعالیت انتخاب نمود.

پسوند مفهوم و کاربرد
com. مخفف Commercial است. محبوب ترین دامین دنیا، که ثبت آن براي تمامی افراد حقيقی و حقوقی امكان پذير می باشد.
org. مخفف Organizations است. این دامین معمولاْ توسط مؤسسات و سازمانهاي غير انتفاعي كه غالباْ فعاليت غير تجاري (يا حتی تجاری) دارند مورد استفاده قرار مي گيرد.
net. مخفف Network است. این دامین بیشتر توسط شركتهای ارائه دهنده خدمات اينترنتی و شبكه های اطلاع رسانی مورد استفاده قرار مي گيرد.
co. مخفف Company است. این دامین بیشتر توسط شركتها، کارگاه ها و کارخانه جاتی که فعالیت تجاری دارند مورد استفاده قرار مي گيرد.
ir. مخفف Iran است. این دامین مشخصه یک سایت ایرانی است و معمولاً توسط سازمان، موسسه، شرکت و یا افراد ساکن و یا با تابعیت ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد.

مراکز ثبت دامنه معتبر

برگشت به بالا